V dnešní době se sádrokartonové konstrukce v Liberci využívají velmi hojně a dalo by se říci, že patří mezi jednou z nejčastěji využívaných technologií ve stavebnictví. Není se čemu divit. Správně provedená konstrukce ze sádrokartonu je nesmírně efektivní co se týče úspory ceny a rychlosti výstavby, přičemž není třeba kompromisů v estetice a kvalitě takto vybudovaného interiéru.

Sádrokartonové konstrukce děláme hlavně pro Liberec a to zejména:

  • příčky,
  • podhledy,
  • minerální podhledy,
  • půdní vestavby
  • a bytová jádra.

Kdy využít sádrokartonové konstrukce

Sádrokartonové desky pro konstrukční účely využijete zejména ve chvíli, kdy je vaším cílem rychlá a ekonomická výstavba suchým způsobem. Své uplatnění naleznou nejenom u novostaveb a drobných úprav bydlení všeho druhu, ale využijete je také na rekonstrukce starších domů. Jejich základem je zpravidla sádra a papír, který dovede fungovat také jako tepelný a zvukový izolant. Velkou výhodou sádrokartonové konstrukce je její pevnost, jednoduché řezání, dlouhá doba životnosti, izolační vlastnosti a rychlá a snadná instalace. Existují dokonce typy sádrokartonu, které lze využít také venku, nebo ve vlhkých prostorách (typicky koupelny, sprchové kouty atd.). Takové desky mají své jádro napuštěny silikonem, což se mírně odráží na jejich ceně.

Nevýhodou těchto konstrukcí je zvýšená prašnost při finálním přebrušováním. Také před malováním je třeba připravit penetraci a vyrovnat savost podkladu. Při malování sádrokartonu je zvýšená spotřeba barvy. Nicméně na nátěry sádrokartonových konstrukcí existují speciální přípravky, které tyto nevýhody bagatelizují.

Ukázka konstrukcí ze sádrokartonu – Liberec

Jsme registrováni v programu „Zelená úsporám“

Zelená úsporám